dietetyk warszawa
apple.png

Jesteś tutaj:  Start > Realizacje > Piknik Naukowy Polskiego Radia 2009 - cukrzyca bez tajemnic

Piknik Naukowy Polskiego Radia 2009 - cukrzyca bez tajemnic

piknik_naukowy2009 Cukrzyca typu I to choroba, która często dotyka najmłodszych. Schorzenie to wymaga dużej samokontroli i wiedzy, jak żyć z cukrzycą. Nie jest jednak prosto przekazać informacje, kiedy odbiorcami się dzieci. Najlepiej zrobić to przez...zabawę.
Taki cel postawili sobie organizatorzy „Akademii Wiedzy Sanofi-Aventis", która miała miejsce w trakcie 13-tego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Najmłodsi uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czy na cukrzycę chorują łasuchy? Ile cukru jest w cukrze? Czym są proste, a czym złożone cukry?Spotkanie poprowadziła znana prezenterka Dorota Wellman. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z lekarzem diabetologiem i dietetykami z Poradni Dietetycznej Dietosfera

 

 

Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in. budowanie piramidy żywieniowej oraz konkursy z nagrodami. Celem wystąpień i zabaw dla najmłodszych było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży świadomości, że chorobom można zapobiegać poprzez kształtowanie nawyków, takich jak świadome układanie diety czy prowadzenie aktywnego trybu życia.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Cukrzyca typu I to choroba, która często dotyka najmłodszych. Schorzenie to wymaga dużej samokontroli i wiedzy, jak żyć z cukrzycą. Nie jest jednak prosto przekazać informacje, kiedy odbiorcami się dzieci. Najlepiej zrobić to przez...zabawę. Taki cel postawili sobie organizatorzy „Akademii Wiedzy Sanofi-Aventis”. Najmłodsi uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czy na cukrzycę chorują łasuchy? Ile cukru jest w cukrze? Czym są proste, a czym złożone cukry?

 

Rezerwuj wizytę

Rezerwacja telefoniczna:


poniedziałek-piątek

w godz. 9.00 -19.00

(22) 258 97 47

 

Mapa dojazdu

Newsletter

Aby otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach, prosimy wpisać swój adres e-mail


projekt i realizacja CMS resMedia