Co zyskujesz

Indywidualne podejście od pacjenta w Poradni dietetycznej Dietosfera nie jest tylko „pustym sloganem". Zobacz co to oznacza w praktyce:

 • Nasi dietetycy uwzględniają Twoje upodobania kulinarne. Jeśli powiesz nam, że nie lubisz cebuli (lub brukselki, wątróbki, owoców morza, pomidorów itd...) z pewnością nie zaplanujemy jej w jadłospisach. Będziemy jednak zachęcać Cię do poszerzania „horyzontów" smakowych i próbowania nowych produktów.
 • W czasie trwania programu żywieniowego na bieżąco reagujemy na Twoje potrzeby. Masz możliwość kontaktowania się z nami w dowolnym momencie (telefonicznie lub mailowo). Czasem zdarza się potrzeba zmodyfikowania jadłospisów np. w związku z wyjazdem służbowym, chorobą lub tylko dlatego, że masz na coś ochotę, coś „za Tobą chodzi" i nie chcesz czekać. Zrobimy to dla Ciebie!
 • Każdy z nas ma swoje ulubione dania, jednak nie wszystkie z nich mogą być swobodnie stosowane w trakcie programów żywieniowych. Nasi dietetycy zmodyfikują je dla Ciebie, tak, aby były zdrowe i jednocześnie tak samo smaczne.
 • Osoby, które zmuszone są często podróżować służbowo bez możliwości żywienia w restauracjach mogą liczyć na przygotowane przez nas zestawy „suchego prowiantu", które warto mieć ze sobą zawsze w samochodzie.
 • Jesteśmy gotowi, aby doradzać Ci, kiedy wybierasz się na wycieczkę zagraniczną i nie znasz specyfiki lokalnej kuchni. Nawet najbardziej oryginalne dania narodowe nie mają dla nas tajemnic. Przed wyjazdem przygotujemy dla specjalne Ciebie wytyczne.
 • Kiedy zbliżają się trudne „dietetycznie" momenty w roku, takie jak Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, czy Sylwester każdorazowo przygotowujemy zestaw rad oraz sposobów modyfikacji tradycyjnych dań, tak, aby ułatwić Ci przetrwanie tych świąt.
 • Korzystając z pomocy naszych dietetyków nie musisz także rezygnować z życia towarzyskiego i związanych z nim wyjść, wesel, imprez rodzinnych i tych w gronie przyjaciół. Naszym głównym celem jest nauczyć Cię funkcjonować w Twoim normalnym środowisku, tak abyś mógł/ła dokonywać prawidłowych wyborów żywieniowych w każdej sytuacji.
 • Jeśli zdecydujesz się skorzystać z firmy cateringowej oferującej dietetyczne menu pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę. Sprawdzimy także, czy jadłospisy są skomponowane prawidłowo, tak, aby w pełno pokrywały Twoje potrzeby fizjologiczne.
 • Często jadasz poza domem w różnego rodzaju restauracjach? Praca zobowiązuje Cię do licznych spotkań z klientami na późnych kolacjach? Jeśli wskażesz nam konkretną restaurację przeanalizujemy menu i zaproponujemy pozycje najbezpieczniejsze w trakcie programu żywieniowego. W razie wątpliwości skontaktujemy się z szefem kuchni Smile, być może istnieje możliwość modyfikacji dań pod kątem założeń diety.
 • Osobom trenującym w celu zwiększenia masy mięśniowej pomagamy dobrać odżywki spośród powszechnie dostępnych na rynku.
 • W przypadku dolegliwości zdrowotnych tzw. dietozależnych układamy diety, które pomogą złagodzić przebieg choroby. Otrzymujesz od nas także zalecenia uwzględniające podstawowe zasady diety w danej jednostce chorobowej.
 • Jeśli niepokoją Cię objawy zdrowotne, które wpływają na Twoje samopoczucie i/lub tempo chudnięcia podpowiemy jakie badania zrobić oraz do jakiego lekarza udać się po specjalistyczną poradę. Odpowiednia diagnoza często jest kluczowym elementem programu żywieniowego.
 • To tylko część przypadków w których pracujemy, aby maksymalnie dopasować programy żywieniowe do Twoich potrzeb. Nietypowe potrzeby pacjenta wymagające zaangażowania z naszej strony nie stanowią dla nas problemu.